סוגי המכונות הנפוצות בתעשייה והשימושים שלה

כל תעשייה מבוססת על 3 מרכיבים עיקריים : המרכיב הראשון הוא המכונות שאחראיות על תהליך היצור, המרכיב השני הוא כוח האדם שאחראי להפעיל חלק מהמכונות והמרכיב השלישי הוא מבנה שבו מייצרים את מגוון המכונות השונות. בשנים האחרונות מכונות רבות מחליפות את כוח האדם ומאפשרות לבצע את העבודה באופן יסודי, מדויק ומהיר.

  1. מחרטה – במחרטות משתמשים בעיקר לעיבוד חלקים של צירים סימטריים. תפקידה של המכונה היא לעבד את חומרי הגלם השונים, כגון: עץ, מתכת, חומר פלסטי בעזרת סכין החריטה.

המחרטות נחלקות לשני סוגים עיקרים:

1.מחרטות ידניות – מדובר על מחרטה פשוטה שתפקידה העיקרי הוא לעבד את חומר העץ וזה נעשה באמצעות סכין. השימוש העיקרי שלה הוא במפעלים ותעשיות גדולות.

2. מחרטת – CNC – מדובר על מחרטה בטכנולוגיה מתקדמת המחוברת למחשב ופועלת באופן אוטומטי. תפקידה לבצע את החריטה במהירות על פי פקודות שהן מקבלות מהמחשב. יתרונות המחרטה הם: ביצועים מהירים, דיוק מרבי, חיסכון בזמן רב ובכוח אדם.

2. כרסומת – מכונות שמשמשות לעיבוד מדויק ביותר של משטחים צורתיים ומישורים. היא משמשת לעיבוד כל סוגי צורות הגיאומטריות. הכלי שבאמצעותו מעבדים את חומר הגלם נקרא כרסום. הכרסומת נעה בשתי תצורות: אופקית ואנכית ואפשרות תנועה בשלושה צירים. ישנם כרסומות שנעות גם בארבעה וחמישה צירים.

ישנם שני סוגי כרסומות עיקריות:

  1. מכונת כרסום קונבציונלית – מכונות שמבוצעות באופן ידני עם מעורבות האדם.
  2. מכונת כרסום cnc – מכונות שמבוצעות באופן אוטומטי ללא מעורבות האדם.

 יתרונות כרסום CNC הם: ביצועים באיכות גבוהה, מהירות, חיסכון בזמן וכוח אדם. אחד ההבדלים בין הכרסומת למחרטה הוא  שחומר הגלם נשאר במקומו ועומד יציב וכלי השיבוב מסתובב ,לעומת זאת  במכונות החריטה חומר הגלם הוא זה שמסתובב.

 לסיכום: בתעשיות יש מגוון רחב מאוד של מכונות. כאשר אנחנו רוכשים מכונה יש 3 חשובים שאנו צריכים לבדוק: זמן, איכות והספק. חשוב לבחור במכונות שהאיכות שלהם ברמה גבוהה והן מבצעות עבודה בזמן קצר וההספק שלהם גבוה. כמו כן רצוי לבחור במקום מקצועי ואמין שמספק מגוון רחב של מכונות הכוללות גם מכונות יד שניה על מנת שנוכל לתת את השירות המקצועי והטוב ביותר ללקוח. חברת אי.אל.אם גרופ מתמחה במגוון רחב של מכונות ממוחשבות (CNC) ובמוצרי יד שנייה. כמו כן היא מספקת מגוון פתרונות מתקדמים ללקוחות תוך ליווי אמין ומקצועי ויעיל.

MAZAK NEXUS 200