סוגי כרסומות והשימושים שלה בתעשייה

אחד הדברים החשובים ביותר בכל תעשייה או מפעל הוא תהליך ייצור של העבודה מתחילתו ועד למוצר המוגמר. בשנים האחרונות נפוץ שהתהליך יתבצע בידי מכונות משוכללות שלא כמו בעבר שהיה מבוצע רק באמצעות בני האדם.

לתהליך ייצור על ידי מכונות לעיבוד שבבי יש מספר יתרונות:

היתרון הראשון הוא חיסכון בעלויות. רוב התעשיות מעדיפות להחזיק במכונות משוכללות במקום להעסיק כוח אדם. מכונות אילו מסוגלות לייצר כמות עצומה של מוצרים בזמן קצר וכך לחסוך בעלויות.

היתרון השני הוא בטיחות. התהליך המתבצע בידי המכונות נעשה בצורה בטיחותית ללא גרימת נזק למכונה. בתהליך זה המכונה מקבלת הוראות מהמחשב ועושה את הפעולות שלב אחרי שלב ויש לה גם חיישנים שמבצעים תיקונים במידת הצורך.

היתרון השלישי הוא דיוק. מכונות לעיבוד שבבי מסוגלות לעשות מגוון רחב של פעולות בצורה המדויקת ביותר. בנוסף לזה מכונות אילו מסגולות לעבד מגוון רחב של חומרי גלם בתהליך העבודה. כגון: עץ, פלסטיק קרטון ועוד.

 

אחד המכונות הנפוצות בשימוש בתעשייה היא  הכרסומת. מדובר על מכונה לעיבוד שבבי שמאפשרת עיבוד של צורות גאומטריות.

ישנם 2 סוגי כרסומות נפוצות בתעשייה:

  1. מכונת כרסום קונבנציונלית – מדובר על מכונות שהעיבוד שלהם נעשה באופן ידני ועל ידי מעורבות האדם.
  2. מכונת כרסום CNC – מדובר על מכונות  אוטומטיות שנשלטות באמצעות בקרים ממוחשבים. מכונות אילו מקבלות קלט עם הוראות ולאחר מכן מבצעות את הפעולות שקיבלו שלב אחרי שלב עד סיום התהליך.

 

מי צריך להשתמש במכונות CNC  ומה השימושים שלה?

מכונות CNC   מתאימות מאוד לעסקים שרוצים להשתמש במגוון רחב של חומרים מסוגים שונים וצורות מורכבות שלא ניתן לייצר באופן ידני. מדובר על צורות גאומטריות, מרחבים מעגליים, אלמנטים אופקיים ועוד. בנוסף לזה אפשר לחבר את המכונה לסוגים רבים של מקדחות ועל כן היא מסוגלת ליצור חלקים של רובוטים ולוחות אלקטרוניים.

למכונת CNC  יש שימושים רבים. מכונת CNC עובדת על פי הוראות שהיא מקבלת מהמחשב ומסוגלת לעשות מגוון רחב של פעולות במוצר' כגון: ליטוש, פיסול חריטה ועוד. כמו כן היא מסוגלת ליצור אבי טיפוס במשך מספר שעות בלבד.  

שימוש נוסף של המכונה הוא חישוב מרחקי זוויות וגדלים של צורה באופן מדויק. בנוסף לזה למכונה יש חיישנים מיוחדים שבודקים את סוג חומר הגלם ולפי הצורך מבצעים גם תיקונים. במקרים של תקלות המכונה יודעת להעביר ולבצע פעולות באופן אוטומטי. בתהליך זה קולטת את ההוראה שנשלחה לה מהמחשב ומבצעת אותה עד לתוצאה הסופית

לסיכום: תעשיות ומפעלים רבים משתמשים במכונות כרסום לתהליך ייצור של מוצרים בכמויות גדולות וזקוקים למכונות אילו על מנת לעשות את התהליך בצורה נוחה ומהירה. חברת א.ל.מ גרופ מתמחה במכונות יד שניה ומכונות CNC תוך ליווי הלקוח באופן מקצועי ויעיל.

שולחן מסתובב G350